515 236 346  PO a ČT: 13,00 - 17,00 hod.
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Policie varuje

Policie ČR provádí telefonáty, aby varovala seniory:

Seniorům se staročeskými jmény a pevnými linkami bude doma vyzvánět telefon s následujícím vzkazem:

"Dobrý den, varování Policie České republiky. Věnujte, prosím, pozornost tomuto oznámení. Pokud se Vás bude někdo snažit přesvědčit, že je Váš příbuzný nebo že Vašeho příbuzného zastupuje jako doktor či notář a bude od Vás chtít poslat peníze na účet nebo si je bude chtít u Vás sám vyzvednout, vždy si tuto informaci ověřte a v případě podezření kontaktujte, prosím, Policii České republiky, a to na telefonním čísle 158. Děkujeme. Policie České republiky."

Veškeré informace k dané problematice jsou na webu www.policie.cz, v sekci zpravodajství.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE JIHOMORAVSKÉHO KRAJE
Kancelář ředitele krajského ředitelství
Oddělení tisku a prevence
pracoviště územní odbor Znojmo
Pražská 59, 670 20 Znojmo

Svoz odpadů

Kalendář svozu odpadů na rok 2022

Kalendář svozu odpadů na rok 2021

 

Odpadová osvěta

Vyšlo v občasníku 2/2020

Závěrem roku 2020 nám dovolte trochu odpadové osvěty. Již přes rok je umožněno obyvatelům Bezkova třídit plasty a papír přímo ve svých domácnostech. Možnost zapůjčení popelnic na plasty využilo 57domácností a popelnici na papír si vyzvedlo 41 domácností. Třídění se tak pro občany stalo zase o kus dostupnější a pohodlnější.

Pokud vám dlouhodobě jedna popelnice na tříděný odpad nestačí, můžete si přijít na obec zažádat o další. Ještě lepší by však bylo, kdybychom se zamysleli nad svým nákupním chováním a spotřebu plastů v domácnosti se pokusili omezit.

Ke třídění odpadu lze využít i centrální sběrné místo. Zde bychom chtěli požádat občany, aby třídili uvážlivě. Pytle od cementu a jiných stavebních hmot jsou sice papírové, ale natolik znečištěné, že se k další recyklaci použít nedají. Do popelnic na papír tak patří noviny, časopisy, kartony, lepenky, balicí papíry, zmáčknuté krabice, apod. a nepatří papír mokrý, mastný nebo jakkoli znečištěný (pytle od cementu apod.).

U popelnic na plasty je to obdobné. Do nich patří čistý obalový plast – zmáčknuté PET lahve, kelímky, sáčky, pytle, prázdné obaly od šamponů, kosmetiky, čisticích prostředků a vypláchnuté nápojové kartony od mléka a džusů. Nepatří tam guma, PVC, prázdné obaly od chemikálií, dezinfekčních prostředků a olejů.

Sběrné místo dále nabízí kontejner na třídění čirého a barevného skla a drobného kovového odpadu. (plechovky, konzervy, apod.)

Drobný elektroodpad je pak možné odevzdat do kontejneru na obecním úřadě a stejně tak lze do příslušného kontejneru na obecním úřadě odevzdat v uzavřené PET lahvi také tuky a oleje z kuchyně, které v žádném případě nepatří do odpadu ve dřezu, umyvadle či WC. Děkujeme za součinnost.

Fritex - Osvěta o tucích

Výsledky voleb za Bezkov

ve volbách do poslanecké sněmovny parlamentu ČR

najdete ZDE.

Odkaz vede na server volby.cz

Charitativní sbírka pro Lukáše z Lukova

Tornádo na Moravě

Jihomoravský kraj spustil sbírku na pomoc oblastem, které zasáhlo ničivé tornádo.

Více informací zde

Nouzový stav ČR

Aktuální informace k situaci najdete na covid portálu covid.gov.cz

Informace k registraci na očkování proti Covid-19
Informace o očkování pro seniory 70-80 let
Informace k dopravě na očkovací místo

Kanalizace

Projekt kanalizace, verze z roku 2020

Ukliďme Česko

V roce 2019 se naše obec poprvé zapojila do celostátní akce „Ukliďme Česko“. V roce 2020 se navzdory epidemiologickým komplikacím pokračovalo až na podzim.

e-místní-rozhlas

Přinášíme možnost odběru obecních novinek, informací o kulturních a jiných událostech a hlášení místního rozhlasu formou e-mailu a SMS.

Stačí vyplnit přihlášku a podepsanou doručit na Obecní úřad.

Přihláška

Oprava věže kaple

Na podzim 2012 byla opravena střecha věže místní kaple. Protože krov byl značně poškozen červotočem, hnilobou a dalšími dřevokaznými procesy, bylo třeba zvolit radikální řešení. V kopuli pod křížem byla nalezena schránka z roku 1913. 

Další odkazy

paleniklesti

bezpeci

krizport

jmk

Rychlý kontakt

Adresa:
Obec Bezkov
Bezkov 100, 669 02 Znojmo

Telefon: (+420) 515 236 346
E-mail:
Účetní:

Úřední hodiny:
PO a ČT: 13,00 - 17,00 (administrativa)
ČT: 19:00 - 20:00 (zastupitelstvo)

Umístění na mapě

Předpověď počasí

Počasí Bezkov - Slunečno.cz