Bezkov je starobylá obec nacházející se na Jižní Moravě cca 10 km po silnici severozápadním směren od Znojma. Rozkládá se jednak v údolí kolem Gránického potoka a na kopci zvaném Háty. V současnosti má asi 220 obyvatel. Z památek lze jmenovat kapli z roku 1855 zasvěcenou neposkvrněnému početí Panny Marie a poklonu na rozcestí do Mašovic z roku 1799. Ze spolků v obci funguje pouze sbor dobrovolných hasičů.

Bezkov je starobylá obec. Nachází se na Jižní Moravě cca 10 km po silnici severozápadním směren od Znojma . Rozkládá se jednak v údolí kolem Gránického potoka a na kopci zvaném Háty. V současnosti má asi 220 obyvatel. Z památek lze jmenovat kapli z roku 1855 zasvěcenou neposkvrněnému početí Panny Marie a poklonu na rozcestí do Mašovic z roku 1799. Ze spolků v obci funguje pouze sbor dobrovolných hasičů, který se každým rokem zúčastňuje soutěží v hasičském útoku a pomáhá při kulturních a dalších obecních akcích.

Dopravní spojení

Bezkov je pomyslnou křižovatkou, do okolních obcí vede celkem 5 cest. Bezkov přitom leží mimo hlavní dopravní tepny, takže se ve vsi relativně klid. Veřejnou dopravu zajišťuje autobusová linka 817 ze Znojma - do Čížova. Provozuje ji Znojemská dopravní společnost Psota. Autobus jezdí přes den v intervalu 2-3 hodiny.

Více zde: Jízdní řád

Inženýrské sítě

Rozvod elektřiny a telefonů, vodovod + hydranty, rozvod plynu, kanalizace na povrchovou vodu. Čistička odpadních vod v sousedních Citonicích, vysílač bezdrátového širokopásmového internetu firmy Videon - Znojmo.

Akce konané v obci

Vždy počátkem roku se koná obecní ples, v červnu potom hasičské závody většinou spojené s dětským dnem a počátkem října posvícení. Mimo oficiální organizaci probíbá též pálení čarodějnic.

Občanská vybavenost, statistiky

Pošta: Ne, v Citoních
Matrika: Ne - MěÚ Znojmo
Základní škola: Ne - ZŠ Mašovice
Mateřská škola: Ano - www.skolka.bezkov.cz
Policie: Ne, územně odpovědný policista
Zdravotní středisko: Ne - Nemocnice Znojmo
Hasičská jednota: Sbor dobrovolných hasičů Bezkov
Pohostinství: Ne
Knihovna: Ano
Hřbitov: Ano
Plynovod: Ano
Vodovod: Ano
Kanalizace: Ne
Dopravní spojení: Autobus, jízdní řád
Statut města: Ne
Počet částí: 1
Výměra katastru: 562 ha
Počet obyvatel: 210
Z toho v produktivním věku: 96
Průměrný věk: 38 let