Oslava 100 let hasičského sboru

Oslava 100 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Bezkově proběhla 17. srpna 2019.

Sbor dobrovolných hasičů Bezkov byl založen 30. listopadu 1919, avšak až poté, co hostinskému Klempovi č.p. 7 shořela stodola a kůlna. A tak jsme v roce 2019 oslavili 100 výročí od založení sboru.

Tato oslava proběhla v sobotu 17. srpna 2019. K příležitosti této oslavy byl vytištěn zpravodaj, popisující historii a současnost sboru. Oslava začala v 10 hodin dopoledne u hasičské zbrojnice krátkým proslovem mapujícím historii sboru, po kterém byla starším členům sboru předána vyznamenání. Následně promluvil zástupce Jihomoravského kraje pan Zdeněk Melkes a předal sboru výroční stuhu. Poté se průvod hasičů vydal k pomníku u Pokorných, kde jsem krátce uctili zakladatele sboru a ostatní již zesnulé hasiče. Odtud průvod pokračoval na fotbalové hřiště. Cca v 12 hodin byla odstartována soutěž dětských družstev hasičů v požárním útoku o pohár starosty obce. 

O zpestření programu se postarali profesionální hasiči ze Znojma, kteří na místě předvedli vyproštění osoby z havarovaného automobilu. Celé odpoledne na místě hrála dechová kapela Amatéři z Dobšic a večer pak doprovázel hudebník Fanny. Akce přilákala mnoho lidí z Bezkova i z okolních vesnic. Poděkování patří také Vojtovi Čabalovi z Lukova, který zajistil občerstvení a u baru to opravdu "lítalo".