Oslava 90 let hasičského sboru

Oslava 90 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Bezkově proběhla 20. června 2009

 

V roce 2009 oslavil Sbor dobrovolných hasičů Bezkov 90. let od svého založení v roce 1919. Trochu úsměvně působí fakt, že byl založen až poté, co hostinskému Klempovi č.p. 7 shořela stodola a kůlna s většinou nevymláceného obilí.

Tato oslava proběhla v sobotu 20. června 2009. K příležitosti této oslavy byl vydán zpravodaj, popisující historii a současnost sboru. Všechno začalo ráno v 9 hodin mší svatou v doprovodu dechové kapely. Z kostela potom pokračoval průvod k hasičské zbrojnici, kde byl posvěcen slavnostní hasičský prapor a zrekonstruovaná hasičská stříkačka. Poté se vydal průvod hasičů na hřiště, kde pokračoval program oslavy. V 11 hodin byla odstartována soutěž hasičů v požárním útoku o pohár starosty obce. Bezkovští hasiči se v mužské kategorii umístili na druhém místě a děvčata ve své kategorii vyhrála.

Odpolední program byl věnován dětem, které si zasoutěžily v různých disciplínách o různé ceny. Dětským dnem provázel moderátor rádia Blaník David Hasman, který mimo jiné vyhlásil soutěž o dětskou superstar. Večer pak následovalo posezení u táborového ohně, za doprovodu countrykapely SAMCi (Sdružení Amatérských Muzikantů Citonice), které trvalo do pozdních nočních hodin.

Celá oslava se dobře vydařila. Snad jen počasí, které kazilo zejména soutěž hasičů, mohlo být trochu lepší.