Volby proběhnou ve dnech 5 - 6. října 2018, tj. o posvícení.

ZMĚNA: Volební místnost bude v novém sídle Obecního úřadu, tj. v kulturním domě na adrese Bezkov č.p. 100.

Volební místnost bude otevřena v pátek 5. října v čase 14:00 - 22:00 a v sobotu 6. října v čase 8:00 - 14:00.

 

Jak hlasovat:

Komunální volby jsou proti ostatním jiné. Máte pouze jeden hlasovací lístek, který se upravuje křížky. Bez úprav je lístek neplatný.

V Bezkově se volí 5 zastupitelů, takže každý volič může dát hlas pěti kandidátům. Pokud nevyužijete všechny hlasy a dáte např. jen 2 hlasy, tak zbylé hlasy propadají a poslouží k upevnění pozic kandidátů na předních místech kandidátek.

Možnosti hlasování:

  1. Nejjednodušší možností je zakřížkovat až 5 lidí napříč všemi kandidátkami. Např, z první kandidátky 2 lidi a z druhé 3 lidi.
  2. Druhou možností je zakřížkování jedné kandidátky. Ale počítá se to stejně, jako byste zakřížkovali prvních 5 lidí na dané kandidátce.
  3. Můžete kombinovat, zakřížkovat jednu kandidátku a z druhé až 4 lidi. Pokud zvolíte první kandidátku a ze druhé jednoho kandidátka, tak hlas dostane označený kandidát a první 4 kandidáti z označené kandidátky.

 

Příklady neplatných hlasů

  1. Je označeno 6 a více kandidátů
  2. Jsou označeny obě kandidátky
  3. Hlasovací lístek není nijak upraven.
  4. Je označena jedna kandidátka a také někteří kandidáti z této kandidátky. V takovém případě se k označeným kandidátům nepřihlíží a hlas dostane prvních 5 kandidátů.

Výsledky voleb budou po sečtení zde